Duchovno

Muž a Žena


MUŽSKÁ ENERGIE
ON - Lovec, ochránce rodiny, staví a zajišťuje domov, pracuje krátkodobě s velkou energií - pak potřebuje odpočinek, hloubavý vynálezce, je racionálnější (více používá rozum než cit), odvážnost, rozhodnost, tvrdost, Muž => ten vesmír. Energie jang = rozpínavost, odstředivá síla.
ŽENSKÁ ENERGIE
ONA - Udržuje teplo domova, připravuje jídlo, udržuje domov, stará se o děti, rodinu; pracuje stále avšak s nižším výdajem energie; je vytrvalá a trpělivá, používá citovost a intuici, jemnost, něha, je ústupnější - dokáže následovat muže; poddajnost, ovšem né omezenost. Žena => ta planeta Země, příroda. Energie jin = energie do středu, citlivost, vnímavost.

Rozumem nelze poznat duchovní záležitosti! Muži ovládávjí rozum - jsou typ jang (aktivní a rozpínající). Ženy - jsou typu jin (citlivé, senzitivní a jemnější duše). Proto, my muži, važme si žen! Jak se muž chová k ženě, tak s ním bude nakládáno po smrti (= platí to i oboustranně).

Neboť poznání přichází jen ve stavu absolutní pokory! Žena vnímá skutečnosti jinak než muž! Hmotným schránkám lidských duchů byla odebrána rovnováha, aby její hledání je stimulovalo k vývoji. Proto se každý člověk cítí neúplný, hledá doplnění a přitom má zrát duchovně.

Při pohlavním aktu muže a ženy: enegie matky Země procházejí tělem ženy k muži, energie vesmíru procházejí tělem muže k ženě.

Ženy více prociťují situace a muži vládnou rozumem. Ale rozumem hovoří EGO člověka a k prociťování náleží DUŠE.

--- S láskou Světlo ---